Селото е богато на културни прояви. Онези, които привличат над 500 души зрители от цялата община, са: ритуалът „Тулум -Ергенска сватба“ (февруари) ,Тодоровден с традиционните кушии, Ден на кокошата чорба

Традиционни обичаи са: Ергенска Вартоломеева сватба – традиционен фолклорен обичай, известен в останалите части на България като ”тулум”. Съчетава в себе си обреден сватбен танц и музика. Пресъздаване на целия български сватбен ритуал ,но обърнат наобратно. Участват над 30 персонажа от ежедневието ни .Ролите се пресъздават само от мъже. 
Тодоровден: традиционен за селото и популярен в общината. Участват всички любители на конете и конния спорт. Празникът започва от рано сутрин с тържествен водосвет и захранване на конете. Издига се знамето на Конярското дружество. Следва обиколка на селото. Около обяд до късен след обяд на селската мера се реализират различни състезания с коне и магарета, както и конски кушии. Празникът завършва с общоселска веселба. Датата е подвижна, но винаги е съботата след Сирни заговезни Лазаровден.: Провежда се в събота пред Цветница. Лазаруват млади момичета, облечени в традиционни народни носии . Обхождат селото в ранната утрин с характерни лазарски песни и пожелания за здраве и берекет Коледуване: Момци от селото в традиционни коледни носии обхождат домовете в нощта на 24 срещу 25 декември. Предвождани от Полазник, който води групата. Изпълняват се традиционни песни и наричания.

Традиционни общоселски празници: Храмов празник на църквата: В църквата „Св. Параскева – Петка Търновска”, създадена през 1844г.дата:14.10.2008г. Отслужва се тържествена литургия. Оброк/курбан на селото/: датата е подвижна – 49 дена след Великден/Св. Дух/. В двора на църквата „Св. Параскев-Петка Търновска” се прави курбан на селото. Традиционен събор на селото: Във всяка къща от селото се прави курбан за здраве на семейството и берекет в дома. В общоселски тържества се превръщат всички празници от българския културен календар.

Източник: Статии за селото