Село Благоево се намира на 6 км южно от гр.Стражица на 140 м.надморска височина.

Равнинно селище с основен поминък земеделие и животновъдство. Горският фонд се състои от широколистни, иглолистни дървета с характерен животински свят /сърни, елени и др./

В центъра на селото са построени паметници на загиналите в Първата световна и Отечествената война български войници.

Възможност за инвестиции в областта на селското стопанство.

Село Благоево се намира в най-северната част на Предбалкана, в близост до най-южната част на прехода между средната и източната Дунавска равнина. Отстои на 3 – 4 km южно от общинския център град Стражица и 30 – 31 km североизточно от областния център Велико Търново. Минаващият през Благоево общински път – негова главна улица в границите му – го свързва на северозапад с третокласния Републикански път III-4005 и Стражица, а на изток – през селата Владислав и Балканци – с първокласния Републикански път I-4 (съвпадащ с Европейски път Е772) и село Кесарево.

На около 1,5 km на запад от селото тече Голяма река, а на север край него има възвишения. Благоево е застроено предимно по полегатия склон от тези възвишения към водосливното понижение в южната част на селото, отвеждащо валежните води на запад към реката.

Надморската височина на площада в центъра на Благоево е около 124 m. В близост до това място, южно от пътя стои към 2019 г. неизползваемата стара църква[, повредена през 1986 г. от земетресението с магнитуд 5,7, известно като „стражишкото земетресение“, причинило разрушения в селото. Срещу нея северно от пътя е новата църква „Свети Архангел Михаил“.

Източник: Статии за селото